Palet Yönetimi

KAYNAKLARINIZI ETKİN YÖNETİYORUZ

PALEX iş modeli ile çalışmayı tercih eden şirketler depolama maliyetlerini düşüyor, nakliye süreçlerini optimize ediyor, palet toplama ve onarma masraflarını ortadan kaldırıyor ve taşınan ürünlerin zarar görme riskini en aza indiriyor. Bu yeşil ve döngüsel modele geçiş, aynı zamanda firmaların çevresel sürdürülebilirlik hedeflerini destekliyor. Siz de bu sürdürülebilir iş modelinin bir parçası olmak için zaman kaybetmeyin ve PALEX’in iş modellerini inceleyin.

Nasıl Çalışır?

Palex Nasıl Çalışır?
1

PALEX’in Türkiye genelinde 10 hizmet merkezi vardır. Palet stoklama, tamir ve sipariş için hazırlama hizmetleri bu hizmet merkezlerinde verilir.

2

Müşterilerin talep ettiği paletler yüklenerek müşterinin talep ettiği noktaya sevk edilir. Bu süreçte müşteri hizmetleri ve operasyon birimleri aktif şekilde çalışır. Müşteriler paletlere ürünlerini yükleyerek paletleri zincir market depolarına veya bayilere sevk eder.

3

Palet toplama süreci müşterilerin sevk bildirimiyle başlar. Bu bildirimden sonra PALEX saha yöneticileri ve ofisteki toplama ekibi zincir depolar ve bayilerle iletişime geçerek palet toplamasını gerçekleştirir.

4

Paletler depolara döndükten sonra tamirden geçirilir ve yeniden kullanılmak üzere tedarik zincirine sunulur. Hurda paletler yedek parça olarak kullanılarak sisteme geri kazandırılır ve palet atığı oluşturulmaz.

Yarattığımız Değerler

Palet toplama sürecini tamamen devralır.

Verimliliği artırır ve izlenebilirliği kolaylaştırır.

Finansal riskleri minimize eder.

Düşük kalite ya da hasarlı palet yönetimini sonlandırır.

Tek bir hizmet sağlayıcıyla çalışarak işlerin daha hızlı ve kolay çözümlemesini sağlar.

Evrak işlerini minimize ederek müşterinin asıl işine odaklanmasını sağlar.

Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutar.

Müşteri tarafından gerçekleştirilen palet ayrıştırmaya son verir.

Palet Takip Sistemi

Chrome

Palet Takip Sistemi (ERP), PALEX müşterilerinin paletle ilgili tüm operasyon ve maliyetlerini web tabanlı tek bir sistem üzerinden takip etmesini sağlayan bir yazılımdır. PALEX müşterileri, ERP ile istedikleri tarihler arasındaki sevk ve toplama talimatlarını takip edebilir, adet ve fiyatlarını görebilir, performansını analiz edip inceleyebilir. Buna ek olarak, kullanıcılar, ay sonu mutabakatında, taranmış onaylı irsaliyeler üzerinden mutabakat yapabilirler.